Fitness

geowork93

Membru
Am deschis acest topic pentru cei care fac si altceva decat sa stea in fata PC-ului, si tin la sanatatea lor. Postati aici daca ati facut bodybuilding, fitness, culturism.
 
Eu am facut dansuri intr-o vreme.
Dansuri moderne mai precis.
E extraoridnar cum te deconecteaza de la lumea reala, te solicita chiar si fizic.
In prezent practic fotbal 1 data pe sapt.
 
Eu am facut arte martiale intre anii 2000-2005. Dupa parerea mea orice activitate fizica te dezvolta atat pe plan fizic cat si psihic. Omul nu a fost facut sa lucreze +8 ore/zi intr-un birou. De ce credeti ca sunt pline spitalele? De bine ce mancam si ce facem.
 
Fost membru al clubului de arte marţiale Shin-Daito în perioada 2007-2011 şi practicant de ju-jitsu.
Practicarea sporturilor nu contribuie doar la sănătate, ci te şi disciplinează.
 
2 sezoane intr-o divizie inferioara fotbal , iar acum ma ocup de bodybuilding intr-un mod mai serios ( 4 zile / saptamana ) de 1 an si 8 luni .
Practic si volley insa intr-un anturaj colegial .
 
Dupa parerea mea cel mai eficient este mersul pe jos prin natura(nu jogging-ul), cat mai departe de poluare. Spun ca este cel mai eficient pentru ca, in timp ce in sporturile inventate de om exista riscul accidentarii, mersul pe jos e cel mai natural.
 
fruits4longlife a spus:
Dupa parerea mea cel mai eficient este mersul pe jos prin natura(nu jogging-ul), cat mai departe de poluare. Spun ca este cel mai eficient pentru ca, in timp ce in sporturile inventate de om exista riscul accidentarii, mersul pe jos e cel mai natural.

da, dar unii se impiedica si cand merg, nu mai zic de cojile de banana, sunt la tot pasul:)
 
Eu am facut in vara 2 luni sala, iar acum cateva zile am reinceput.
O data pe saptamana merg la fotbal 2 ore pe teren artificial.
 
Back
Sus