Cinema 4D

  • Autor subiect Autor subiect Dumy
  • Dată creare Dată creare
Incearca sa ii pui HyperNurb sa vad si eu diferenta :P.
si poate imi explici si mie cum obtin un efect de apa dar vazut de sub apa,nush daca intelegi ce vreau sa zic :D
 
Ceva de genu asta? :) E cel mai simplu efect :D si se rendeaza rapid!
underwater.jpg
 
Sincer n-am incercat inca cu razele solare :)) N-am avut de ce :p dar nu e greu....Am testat hypernurbs si e diferenta la colturile Mac-ului ;) nu ai bagat tu cum trebuia cred oricum e la fel de bine si fara.
 
eu am pus acolo pe tot ala ,nu la fiecare in parte in fine,nu mi sa parut cine stie ce diferenta. Imi explici si mie cum fac chesti aia cu apa :D?
 
nici nu mia trecut prin gand ca este asa de simplu :)),si este si un efect foarte interesant.ms,app mam apucat recent de un blog pe tema asta,daca vrei ma poti ajuta :D,il gasesti la semnatura mea
 
Arata foarte bine ;) Eu sincer vreau sa deschid un site peste ceva timp(mai dureaza acum am alte treburi) ceva gen 3dromania.ro pentru toti animatorii romani si colaboratori ;)) asa ca nu prea pot sa te ajut si sincer vad ca te descurci si singur :D
 
Deja ai ganduri de ucigas :)) asa am facut si eu o animatie cu una care cadea de pe un bloc :)) acum 2 ani ;)) dupa putin timp de cand ma apucasem de 3d cred ca toti care s-au apucat au trecut prin faza asta la inceput =))
 
JVC. de curand am facut un nou model in 4D,din pacate imi ia foarte mult ca sa fac o animatie de 30 de secunde:(. o sa pun si aici mai jos o imagine,restul le gasiti la mn pe blog, http://3dseign.wordpress.com/,astept o parere de la voi.
jvc1736.png


vreau sa fac un subwoofer ,o sa-l postez pe blog,astept pareri si ideei,sugestii,etc. :p

App,ceva idei de textura pentru "cutia" de la subwoofer asta:D?
 
Back
Sus